16. října 2010 | divadlo Ponec | Husitská 24a/899 | Praha 3

YOYO MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2010

Rekordy

Pokusy o AYYA světové a CYA české rekordy

K pokusu o překonání AYYA světových a CYA českých rekordů se může každý. Na místě bude k dispozici přihlašovací arch, pravidla a přehled stávajících AYYA rekordů. Přehled stávajících rekordů můžete najít v informacích o AYYA světových rekordech – AYYA RECORDS
Pravidla pokusu o překonání světového nebo národního rekordu pro soutěžící

Každý jedinec může vytvořit nový AYYA světový rekord / CYA český rekord; členství v AYYA / CYA není podmínkou. Rekordy je možné vytvořit ve třech věkových kategoriích: Open(všichni), Junior (14 let a méně) a Masters (50 let a více).

  • Soutěžící má při každém testování (závodu) pouze jeden pokus na každý trik.
  • K pokusu o světový rekord musí být použito komerčně dostupné yoyo. To znamená jakékoliv yoyo, které veřejnosti prodává jiný obchod než výrobce a které bylo vyrobeno v počtu více než 100ks. Obchod je jakýkoliv obchod nebo internetový obchod, který nevlastní výrobce. Na yoyu nejsou povoleny žádné modifikace; jsou povoleny pouze níže uvedené úpravy.
  • Délka provázku musí být mezi 81,3 cm a 106,7 cm měřeno od prstu ke kraji yoya. Provázek nesmí být nedovoleně zmodifikovaný (přidané komponenty), ale může být navoskovaný nebo upravený. Rukavice nebo chrániče prstů jsou povoleny, ale nesmí k nim být provázek přímo připojen (přišit, přilepen).

Definice úprav:

  • Výměna provázku, ubroušení prostoru na provázek (starburstů) a/nebo odstranění friction stickers a podobných návratových systémů, namazání nebo vyčištění ložiska, změna šíře string gapu, výměna osiček, výměna ložisek, přidávání nebo odběr pogů. Všechny komponenty, použité při úpravách (provázky, osičky, kuličková ložiska, pogy apod.) musí být komerčně dostupné, ale nemusí být stejné značky jako tělo yoya. Tyto komponenty nemohou být upravovány (změna tvaru, velikosti nebo váhy).

Definice modifikací:

  • Změna tvaru, velikosti nebo váhy těla yoya nebo přidávání komponentů, které nejsou uvedeny v definici úprav.

Jakmile začne pokus o překonání rekordu, závodník má dvouminutový časový úsek pro znovuzapočetí pokusu. Po uplynutí dvou minut není povoleno s tikem začít znovu.

Příklad: Zkoušíte překonat rekord v Eli Hops a minete string po 23 Eli hopsech, ale od započetí triku uplynulo pouze 58 sekund, takže můžete začít znovu. Jakmile uplynou dvě minuty, není již možné začít znovu.

Poznámka: Pokud překonáte rekord v kategorii Open za méně než dvě minuty, není již možné začít znovu a pokusit se překonat svůj rekord. Pokud překonáte Junior nebo Master rekord za méně než dvě minuty a jste junior nebo master, máte možnost zkusit to znovu, ale počítá se pouze poslední pokus (máte rekord, zkusíte to znovu, zkazíte to, počítá se vám druhý pokus a rekord nemáte).
Rozhodčí mohou zamítnout pokusy o překonání některých rekordů (náročnost na čas nebo prostor).
CYA české rekordy je možno stanovit u těchto triků: Sleeper (trans axle), Suicides, Eli Hops, Iron Whips, Off-string Whips a AA Inside Loops.
Kompletní pravidla pro překonání rekordů jsou k dispozici zde: http://www.cya.cz/doc/CYA_rekordy_pravidla.pdf